LIVE4LIFE    /    magazin    /    Jaro je tady a vy nemáte čas chodit cvičit do fitka? Zkuste to doma.

Jaro je tady a vy nemáte čas chodit cvičit do fitka? Zkuste to doma.

Magazín by Martin • 23. Duben, 2018

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInPin on PinterestEmail this to someone
Jaro vždycky nemilosrdně odhalí to, co zima schovávala pod svetry a pod bundami. Jestli jste si dali letos předsevzetí, že se svou postavou konečně něco uděláte, že si zlepšíte kondici a vyrýsujete ji do plavek, máte nejvyšší čas začít cvičit. Problém ale bývá obvykle s naplánováním tréninků. Většina lidí v produktivním věku totiž je tak časově vytížené, že jen těžko nachází pár volných hodin týdně na pravidelné cvičení. Jsme rádi, že stíháme práci, pár společných chvil s rodinou a na dojíždění do fitcentra už nezbývá ani čas, ani energie. A i když navzdory všemu s tréninky nkonec začnete, během několika dní vaše odhodlání ochabne a do měsíce už ani nepředstíráte, že se snažíte skloubit práci, rodinu i posilovnu.

Cvičit se dá všude

Přestože se doporučuje první trénink absolvovat pod dozorem zkušeného trenéra, existuje ještě jedno řešení – tréninkové video. Výhodou cvičení s videem je možnost cvičit, aniž byste někam dojížděli a složitě si kvůli tomu organizovali čas. A nejen to. Na videu si můžete pouštět jednotlivé cviky tak dlouho, až dokonale zvládnete jejich techniku a budete mít tak jistotu, že cvičíte správně a tedy efektivně. Cvičit podle videa můžete doma i v kanceláři, sami nebo spolu s partnerem či partnerkou. Můžete se do toho pustit v kteroukoliv denní dobu, nejste limitovaní provozní dobou posilovny. Tréninková videa prostě představují konec výmluv na nedostatek volného času na cvičení.

Jak vybírat tréninkové video

V první řadě si uvědomte, jak jste na tom s kondičkou, a podle toho vybírejte stupeň obtížnosti cvičení. Rozhodně se nepouštějte do cviků pro pokročilé, jestli jste na úplném začátku, to byste zase hodně rychle skončili. Nejen že by vás tempo mohlo demotivovat, hrozí i větší riziko poranění. Ať už se chystáte zhubnout, zlepšit si kondici nebo zapracovat na svalech, chce to komplexní trénink, takže se raději vyhněte těm zacíleným jen na určité partie. Každý cvik by měl být dopodrobna popsaný a provedený tak, abyste i vy zvládli techniku a cvičili správně. Při výběru se raději soustřeďte na ta videa, které jsou v jazyce, jemuž rozumíte, správné pochopení je pro úspěch zásadní.

50 tréninků v deseti týdnech

Právě pro lidi s nedostatkem volného času, ale s chutí něco se sebou udělat, vznikl intenzivní videotrénink, který najdete na tomhle webu. Obsahuje padesát jednotlivých tréninků, u nichž se náročnostň cviků postupně zvyšuje. Profesionální zpracování je perfektně popsané, stejně jako technika jednotlivých cviků. Ty navíc můžete podle potřeby libovolně kombinovat a opakovat, flexibilita tréninků je skutečně ohromná. A vzhledem k tomu, že ke cvičení nepotřebujete žádné stroje ani jiné pomůcky, cvičit můžete v podstatě všude. Videotrénink obsahuje nejen cvičení, ale i celkem detailní anatomii, tedy vysvětlení fungování jednotlivých svalů a rozbor pohybového aparátu. Jestliže pochopíte, jak vaše tělo funguje,  cvičení bude efektivnější a výsledky se dostaví rychleji. Desetitýdenní tréninkový plán obsahuje kromě cviků a anatomie také důležité poznatky o výživě, vysvětlení souvislostí správného jídelníčku a cvičení, popis jednotlivých živin a v neposlední řadě návod na to, jak se začít stravovat zdravě a přijmout správné stravovací návyky. To vše je doplněno o řadu receptů na optimální snídaně, obědy, svačiny i večeře a radami, co jíst po tréninku, to vše s ohledem na výsledky při cvičení. Svojí inspiraci najdou i vegetariáni či vegani. Na správnou výživu se videotréninky soustředí stejně jako na samotné cvičení. Je jasné, že jedno bez druhého nemá takový účinek, ten se dostaví jen když svoji proměnu podpoříte snahou na obou frontách.

Martin
23. Duben, 2018

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInPin on PinterestEmail this to someone
Zatím žádný komentář

Přidej svůj názor