LIVE4LIFE    /    magazin    /    Fitness sportovci, kteří ovlivňují miliony životů

Fitness sportovci, kteří ovlivňují miliony životů

Magazín by Martin • 22. Leden, 2018

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInPin on PinterestEmail this to someone
Každý obor má své špičky, zástupce na vrcholové úrovni. Stejně tak je tomu i ve fitness. Vám, kdo se mu věnujete již nějaký čas, určitě budou povědomá jména jako Frank Medrano, Tavi Castro, Page Hathaway nebo slovenská mistryně světa v bikini fitness Timea Trajtelová. Jsou to fitness sportovci, kteří nejen dosáhli ve svých oborech viditelných úspěchů, navíc komunikují se svými fanoušky po sociálních sítích a motivují je k práci na sobě. Díky tomu rozšiřují fitness životní styl mezi širší veřejnost. Aspoň v tomhle jsou sociální sítě opravdu užitečné.

Insta hvězda Frank Medrano

Na Facebooku ho sleduje pět milionů příznivců, na Instagramu jich je téměř milion. Ke cvičení se Frank dostal ve dvaceti, když se chtěl zbavit přebytečných kilogramů. O sedm let později začal s veganstvím a stal se překvapivě silnějším, rychlejším, byl méně unavený a zmizely zažívací potíže. Už po několika týdnech vydržely jeho svaly vyšší zátěž, rychleji regenerovaly a energie výrazně stoupla. To ho utvrdilo v přesvědčení, že jde správnou cestou. Frank propaguje veganství a kalisteniku, tedy cvičení se svou vahou. Má vlastní programy na cvičení i sestavení jídelníčku, jeho videa jsou dost působivá a motivují k práci na sobě, v češtině můžete vyzkoušet náš fitness program, který rovněž kromě cvičení obsahuje bohaté informace o stravě a také anatomii. Tyto a jiné programy dokazují, že dosáhnout perfektních výsledků se dá i bez nákladného vybavení.

Page Hathaway

Na první pohled by to o ní asi hodně lidí neřeklo, ale tahle drobná štíhlá blondýnka je ikonou fitness na sociálních sítích. Page motivuje řadu dalších dosáhnout svých vlastních cílů bez ohledu na to, z jaké startovní pozice vycházejí. K posilování a pohybu ji to táhlo odjakživa, nikdy ale nijak neřešila stravování. Proto byla hubená a nerostly jí svaly. Až s příchodem osobního trenéra se začala měnit její postava až v tu dnešní dokonalou, kterou na Facebooku, Instagramu a Twiteru obdivují miliony lidí na celém světě. Dnes je sama osobní trenérkou, vytváří svým klientům tréninkové a stravovací plány na míru a vede je po cestě k jejich cílům. Její trénink je šestidenní, neděli si nechává na relaxaci. Také jídelníček má jeden cheat day v týdnu, kdy si dopřává klidně i pizzu nebo zmrzlinu. Je velkou zastánkyní plyometriky a dopřává si ji kdykoliv není v dohledu žádná posilovna. Tyto cviky na výbušnost má opravdu hodně ráda, protože jí umožňují cvičit kdekoliv.

Fitness idol Tavi Castro

Síla tohoto mladěho muže je především v tom, že sdílí svou cestu za splněným snem každý den na sociálních sítích. Na Facebooku ho sleduje přes 7 mil. příznivců, na Instagramu dva miliony. Je mladý a pohledný a může si připsat i nějaká vítězství na mezinárodní úrovni, především je ale komunikativní a aktivní na sítích. Ochotně se dělí o svůj tréninkový plán i jídelníček a je tak inspirací mnoha dalším začínajícím fitnessákům. Dříve byl úspěšný fotbalista a fotbalu se chtěl věnovat profesionálně. Jenže přišlo zranění a posilování bylo jediným sportem, jemuž se mohl věnovat. To, co z počátku vypadalo jako z nouze ctnost, se stalo celoživotní vášní. Cestou za realizací svého snu motivuje miliony lidí na světě, ti jsou pak zpětně hnací silou a motivací pro něj. Jsou důvodem, proč pokračovat ve cvičení, ale i v prezentaci fotografií na sociálních sítích a tvorbě nových videí na You tube.

Vycházející hvězda Timea Trajtelová

Pro inspirativní světově známé osobnosti fitness nemusíme nikam daleko do ciziny, jedná vyrůstá i u našich sousedů na Slovensku. Timea má ve svých letech za sebou pozoruhodnou řádku úspěchů v bikini fitness a je inspirací pro všechny její obdivovatelky. Má svůj oficiální fan klub, sledující na Facebooku i Instagramu, I přes vlastní tréninky a přípravu na soutěže pracuje s širokou veřejností, pořádá semináře na téma fitness strava/trénink/suplementy, působí i jako osobní trenérka. Tato mladinká Slovenka má fanoušky po celé Evropě a dá se předpokládat, že jejich počet poroste.

Martin
22. Leden, 2018

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInPin on PinterestEmail this to someone
Zatím žádný komentář

Přidej svůj názor